Czyszczenie srebra i złota


 Srebro to pierwiastek chemiczny znany od wieków, który wyróżnia się wszechstronnym zastosowaniem. Niestety, srebro narażone na kontakt z powietrzem ciemnieje, dodatkowo wraz z czasem brudzi się i przestaje olśniewać swoim początkowym blaskiem, co wpływa na estetykę nie tylko biżuterii, ale też innych srebrnych wyrobów.

          Domowe techniki czyszczenia srebra bazują na wykorzystaniu folii aluminiowej oraz roztworu wody z solą, pasty do zębów, popiołu papierosowego, wódki, coli czy roztworu sody oczyszczonej oraz octu. To metody, które w przypadku niewielkich zanieczyszczeń mogą pomóc, jednak jednocześnie mogą narazić delikatne wyroby jubilerskie na rysy i nie poradzą sobie z większymi zabrudzeniami.

          Zamiast stosowania technik domowych, które mogą spowodować powstawanie rys na srebrze, warto wybrać profesjonalne środki. Polecamy czyszczenie srebra z użyciem środków Argentum – nie zawiera on żadnych materiałów ściernych i szybko nadaje połysk biżuterii, dodatkowo zapobiegając jej szybkiemu ciemnieniu. Do wyczyszczenia srebra wystarczy tylko zanurzyć biżuterię w roztworze, co powoduje usunięcie zabrudzeń i ciemnych plam nawet z najdrobniejszych elementów. Również w oczyszczaniu sprawdzają się nasze chusteczki Platinum i rękawiczki Titanium. Do czyszczenia srebra można wykorzystać także myjki ultradźwiękowe.

         Najważniejsze zasady czyszczenia srebra:
• nie czyścić razem biżuterii srebrnej i złotej

• nie czyścić biżuterii oksydowanej, nierdzewnej, niklowanej i z kamieniami organicznymi, na przykład koralami, perłami

• nie czyścić wyrobów w pojemnikach metalowych

• każdy detal należy czyścić osobno ze względu na powstanie klucza elektrolitycznego, który utrudnia proces czyszczenia

 


Złoto  jest jednym z najczęściej wybieranych metali do produkcji biżuterii. Najpopularniejsze żółte złoto nie jest jednak jedynym, ponieważ w sprzedaży znaleźć można także złoto białe czy różowe. Zanieczyszczone złoto bez połysku wymaga zastosowania odpowiednich środków do tego, aby przywrócić mu pierwotny wygląd. 


          W warunkach domowych czyszczenie złota może odbywać się z wykorzystaniem wody z sodą oczyszczoną, wody z mydłem, roztworu solnego, kwasku cytrynowego, coli, wódki, popiołu papierosowego czy octu. Metody te w wielu przypadkach są w stanie pomóc, jednak jeżeli wykonane są nieprawidłowo, narażają biżuterię na nieodwracalne zniszczenia. 

       Z wykorzystaniem naszych specjalistycznych środków czyszczenie złota jest jeszcze łatwiejsze i przy tym całkowicie bezpieczne. Polecamy płyn Aurum, który jest przeznaczony do czyszczenia, polerowania i nabłyszczania bez pocierania. Dla złota ligurowanego polecamy płyn Aurum 2 oraz emulsję Palladium ze środkiem ściernym w postaci krwawnika, który w jubilerstwie jest wykorzystywany do polerowania złota. Dzięki niemu można łatwo usunąć drobne rysy, naloty i różnego rodzaju zabrudzenia. Można zastosować także chusteczki Platinum i Iridium do czyszczenia złotej biżuterii oraz rękawiczki Titanium.

          Najważniejsze zasady czyszczenia złota:

• nie czyścić razem biżuterii złotej i srebrnej 

• nie czyścić biżuterii nierdzewnej, oksydowanej, niklowanej i z kamieniami organicznymi, na przykład perłami, koralami

• nie czyścić wyrobów w pojemnikach z metalu

• każdy detal czyścić osobno ze względu na powstanie klucza elektrolitycznego, który utrudnia proces czyszczenia

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl